DİL OKULLARI

YURTDIŞI 18 YAŞ ALTI DİL OKULLARI

Dil öğreniminin erken yaşlarda başlaması, dilbilimi bakımından oldukça önemsenen bilimsel bir gerçekliktir. Yine erken yaşlarda, öğrenilen dilin konuşulduğu ülkede bir dil kursuna da giderek belirli süreler bulunmak, yaşamak, son derece önemli. 7-17 yaş arasındaki öğrencilerin dilini öğrendikleri ülkede bir kursa da giderek, başka bir ülkeyi deneyimlemeleri, o ana kadar öğrendikleri dili günlük yaşamda kullanmalarına ve böylece öğrendikleri dili gerçek yaşam ortamlarında aktif olarak harekete geçirmelerine ve böylece öğrendiklerinin ne kadar gerekli ve önemli olduğunu, öğrendiklerinin iletişim kurmak için boşa olmadığını ortaya çıkaracaktır.

Bu son derece önemli deneyimle birlikte, öğrencilerin, tercih ettikleri ilgili ülkede devam ettikleri dil kursunda öğrenme iştahı çok artacak, ülkelerine döndükten sonra da, doğal olarak yabancı dil derslerine daha özen göstereceklerdir. Böyle bir deneyim, öğrencilerin öğrenim hayatları ve yaşamları boyunca hatırlanacaktır, çünkü yabancı bir ülkede dil öğrenmek üzere bulunmak demek, dünyanın değişik ülkelerinden gelen diğer öğrencilerle karşılaşmak, aynı sınıf ortamında bulunmak ve iletişim etkileşim içinde olarak, başka kültürlerden gelenlerle tanışmak ve belki de uzun yıllar sürecek dünyanın her yerinden arkadaşlıklar da edinmek, geliştirmek anlamına gelmektedir.

7-17 yaş arası öğrencilere yönelik dil kurslarına yabancı bir ülkede, çok-uluslu, çok-kültürlü bir ortamda katılmak, bu öğrencilerin gelecekte sosyal ve meslek yaşamlarını da son derece olumlu etkileyecek, belirleyecektir. Yapılan bilimsel araştırmalar, başka kültürleri yakından yaşantılamış, deneyimlemiş çocuk ve gençlerin, böyle kurslara katılanların çok olumlu kişilik özellikleri kazandıklarını ortaya koşmuştur.

Çocuk ve gençler düşünülerek oluşturulmuş olan nitelikli, renkli, eğlendirici, tanıtıcı kültürel programlar sayesinde, bu yaş gurubundaki öğrenciler, Almanya, Fransa, İngiltere, Avusturya, İsviçre, Malta, Kanada gibi Avrupa'nın en gözde ülkelerinde hem yaz tatili, hem de dil ve kültürleri öğrenmenin, yakından deneyimlemenin eşsiz tadını çıkaracaklar, yaşamları boyunca da çok belirleyici anılar biriktirmiş olarak ülkelerine döneceklerdir.

Daha ayrıntılı bilgi için lütfen kısaca ilgili formu doldurup iletiniz. Yetkililerimiz Sizinle hemen iletişim kuracaklardır.