BİLMENİZ GEREKENLER

ALMANYA'DA DİPLOMA DENKLİK VE TANITMA İŞLEMLERİ
img

Türkiye üniversitelerinden edindiğiniz diplomaların birçoğu Almanya’da tanınmayabilir. Burada iki yol izlenmektedir.

1) Türkiye’de öğrenim gördüğünüz derslere ek dersler almanız koşulu ile diplomalarınız veya öğrenim gördüğünüz yıllar kısmi olarak tanınmaktadır.

2) Türkiye’de öğrenim gördüğünüz yıllar, dersler ve aldığınız diplomalar hiç tanınmayabilmektedir.

Bütün bunları olabildiğince önlemek, Türkiye’de aldığınız diplomalar, dersler ve öğrenim gördüğünüz yılları Almanya’da öğrenim göreceğiniz üniversitede bire bir denk olarak kabul ettirmek için, gerekli kurum ve kuruluşlarla yüz yüze görüşerek, bu konuda mümkün olan en nitelikli, yeterli çabayı gösteriyoruz. Şimdiye kadar bizden bu konuda danışmanlık hizmeti alanların 100’e yakın diplomalarının denkliğini Almanya’da kabul edilmesini sağlamış bulunmaktayız. Bu kapsamda, diploma denkliği ile ilgili olarak Almanya’da yetkili Bakanlık ve diğer kurumlarla yürütülmesi gereken iş ve işlemlerinizi Sizler adına doğrudan bizler devreye girerek çözüyor, diplomalarınızın tanınması ve denk sayılması için her türlü girişimde bulunarak, öğreniminizle ilgili Türkiye’de daha önce verdiğiniz emeklerinizin Almanya’da kaybolmaması ve uluslararası nitelik ve prestijde kabul görmesini sağlıyoruz.

Daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen bizlerle iletişime geçiniz.

ALMANYA'DA BLOKE HESAP AÇMAK
img

Almanya'da Dil, Lisans, Yüksek Lisans Öğrenimi Görmek İsteyen Yabancılar:

Yabancı öğrencilerin Almanya'da yaşam/geçim giderleri Alman Konsolosluğuna 2 ayrı seçenekte belgelenerek bildirilmek zorundadır:

1) Almanya'da yerleşik yaşayan bir tanıdığınızın size her bakımdan kefil olması.

2) Alman bankasında adınıza bloke hesap açılması.

3) Almanya Federal Cumhuriyeti tarafından belirlenen aylık en az geçim gideri temel alınarak, söz konusu bu miktarın 1 yıllık teminat olarak açılacak bloke hesaba yatırılması gerekir.

4) Bu işlem vize almanız önemli koşullardan biridir.

5) 2017 yılı için aylık belirlenen en az geçim gideri 720 €' dur. Bu miktar yıllık toplam 8640€ teminat tutarıdır.

6) Sizlere bloke hesap açmak gibi önemli bir konuda gerek duyduğunuz her türlü belge ve evrakları sunarak, yapılması zorunlu ve gerekli olanları adım adım açıklıyor, gerekirse banka ile her türlü yazışmalarınızı yürütüp hesabınızın en doğru, eksiksiz biçimde açılmasına öncülük ediyoruz.

7) Ayrıca, hesabınız açıldıktan sonra, vize başvurunuzda teslim etmeniz gereken, banka tarafından vize bölümüne yazılmış belgenin doğru şekilde yazılıp yazılmadığını kontrol ederek, vizenizde belgelerinizin içeriği konusunda herhangi bir sorun yaşamamanız en önemli amaçlarımızdan biridir.