BİLMENİZ GEREKENLER

KONSOLOSLUKLARA VERİLMESİ GEREKEN ALMANCA MOTİVASYON YAZISI
img

Almanya’da gerek dil okuluna gitmek isteyen, gerekse lisans/yüksek lisans öğrenimi görmek isteyenlerden, Türkiye’deki Alman Konsolosluklarının vize bölümlerine verilmek üzere, ilgili öğrencilerden bir motivasyon, yani Almanya’ya gitme ve öğrenim görme amacınızın gerekçelerini içeren bir yazı da istenir. Söz konusu amaç yazısı, tarafınıza vize verilmesini sağlayacak en önemli yazılı belgelerden biridir. Yaklaşık 2 sayfadan oluşan bu yazı, oldukça ayrıntılı ve Almanya’da öğrenim görmek istediğinizi mantıklı, gerekçeli ve ikna edici olarak ortaya koymalıdır.

Vize talebinizin Konsolosluklar tarafından olasılıkla kabule/reddedilmesinin kararı, ağırlıkla bu motivasyon/amaç yazısının içeriğine de dayandırılmaktadır.

Herhangi bir olumsuzluğu daha baştan önlemek için, uzman metin yazarlarımız bu aşamada devreye girerek, Sizler tarafından verilen bilgiler ışığında, öğrenim amacınızı yeterli, mantıklı, gerekçeli bir çerçeveye oturtarak, Almanca yazılmış 2 sayfa kadar bu metni Sizin için oluştururlar.

Şimdiye kadar uzmanlarımızın yazmış olduğu bu tür yazılar için ilgili Konsolosluklar birçok öğrencimize övgü dolu ifadelerini dile getirmişlerdir!

Konuyla ilgili olarak, daha önce vize almış öğrencilerimizden referans isteyebilirsiniz! Öğrencilerimiz Sizlere genelde hakkımızda ve özelde bu konuyla ilgili olarak görüşlerini söyleyeceklerdir!