DİL OKULLARI

KASSEL DİLLER ENSTİTÜSÜ KURSLARIMIZ

Kurs Düzeylerimiz

A1, A2, B1, B2, C1

Bütün düzeylerde sunduğumuz Almanca Kurslarımız Avrupa Ortak Referans Çerçevesi (AORÇ) Kriterlerine Uygundur. Dillere ilişkin Avrupa Ortak Referans Çerçevesi'nin (AORÇ) düzey basamaklarına "Avrupa Ortak Dil Referans Çerçevesi" denir. Bu düzeyler, kısaca yeni başlayanlar için A1'den, en yüksek dil düzeyi olan C1 ve C2'ye kadardır. Söz konusu dil düzeyleri yan tarafta açıklanmıştır. Öğrenci adaylarımızın kurs detaylarında verilen bilgileri dikkatle okumalarını önemle vurgulamak gerekir. En genel anlamıyla A düzeyleri "temel düzey", B düzeyleri "orta düzey", C düzeyler ise "ileri düzey" dil edinimini anlatmaktadır.

 

Kurs Başlama Tarihleri :

07.01.2019 - 04.03.2019 - 06.05.2019 - 08.07.2019 - 02.09.2019 - 28.10.2019

 

  • Bu düzeydeki bir kimse, somut gereksinmelere yönelik bilinen günlük yaşamdaki olağan ifadeleri ve oldukça basit cümleleri anlayabilir ve kullanabilir. Kendini ve başkalarını tanıtabilir ve başka kişilere onlar hakkında (nerede oturdukları, kimleri tanıdıkları ya da ne tür şeylere sahip oldukları gibi) sorular yöneltebilir ve bu tür sorulara yanıt verebilir. Karşısındaki kişiler yavaş ve anlaşılır bir biçimde konuşuyor ve yardımcı oluyorlarsa, onlarla basit düzeyde anlaşabilir.
  • Bu düzeydeki bir kimse, doğrudan kendisi için önem arz eden alanlarla bağlantılı cümleleri ve sıkça kullanılan ifadeleri (şahsı ve ailesine yönelik bilgiler, alış veriş, iş, yakın çevre) anlayabilir. Aşina olduğu ve bilindik şeyler hakkında basit ve doğrudan bilgi alış verişinin söz konusu olduğu basit ve rutin durumlarda iletişim kurabilir. Nereli olduğunu, eğitim durumunu, kendi çevresini ve doğrudan gereksinmelerle bağlantılı olan şeyleri, basit anlatımlarla tarif edebilir.
  • Bu düzeydeki bir kimse, konuşmalarda açık bir standart dil kullanıldığında ve iş, okul, boş zaman etkinlikleri vb. bilinen şeyler söz konusu olduğunda, konuşmanın önemli noktalarını anlayabilir. Almancanın konuşulduğu bölgelerde yaptığı seyahatlerde karşılaştığı çoğu durumların üstesinden gelebilir. Aşina olduğu konularda ve ilgi duyduğu alanlarda kendini kolayca ve konuları ilişkilendirerek ifade edebilir. Deneyimleri ve olayları nakledebilir, hayallerini, beklentilerini ve hedeflerini anlatabilir, planları ve görüşleriyle ilgili kısa gerekçeler bildirir ya da açıklamalarda bulunabilir.
  • Bu düzeydeki bir kimse somut ve soyut konular hakkındaki karmaşık metinlerin içeriğini ana hatlarıyla anlayabilir; kendi branşı söz konusu olduğunda, bu alanlardaki tartışmaları da anlayabilir. Anadili Almanca olanlarla yapacağı sıradan konuşmalarda önemli bir sıkıntı çekmeden iki tarafın da birbirlerini anlayabilecekleri şekilde, spontane ve akıcı bir şekilde kendini ifade edebilir. Geniş bir konu yelpazesinde fikirlerini açık ve detaylı şekilde beyan edebilir, güncel bir soruna ilişkin görüşlerini izah edebilir ve farklı olasılıkların avantaj ve dezavantajlarını tarif edebilir.
  • Bu düzeydeki bir kimse, çeşitli konulardaki zengin içerikli ve uzun metinleri anlayabilir ve mantıksal bağlantıları kavrayabilir. Kelimeleri sık sık belirgin bir şekilde aramak zorunda kalmaksızın, kendisini spontane ve akıcı bir şekilde ifade edebilir. Dili gerek toplumsal hayatında, gerekse iş hayatında veya mesleki eğitim ve yükseköğrenimde etkili ve esnek bir şekilde kullanabilir. Karmaşık konular hakkında açık ve belirli bir düzen içinde ayrıntılı görüş bildirebilir ve bu sırada farklı stratejilerle diğer metinlerle gerektiği şekilde bağlantı kurabilir.
 
Almanya Kassel'de Almanca Kurs Ücretlerimiz
1 Almanca Kursu: 200 ders saati 8 Hafta 2 Ay 780 EUR
2 Almanca Kursu: 400 ders saati 16 Hafta 4 Ay 1500 EUR
3 Almanca Kursu: 600 ders saati 24 Hafta 6 Ay 2100 EUR
4 Almanca Kursu: 800 ders saati 32 Hafta 8 Ay 2800 EUR
5 Almanca Kursu: 1000 ders saati 40 Hafta 10 Ay 3500 EUR
 
KASSEL DİLLER ENSTİTÜSÜ İSTEK FORMU
       Erkek       Kadın

Not : Kurs 1 (8 Hafta) vize problemi olmayan kursiyerler için tercih edilebilir, çünkü Almanya yasal olarak en az 3 aylık kurslara öğrenci vizesi vermektedir. İlk defa vize alacak kursiyerler en az Kurs 2 (16 Hafta) seviyesinden başlamalıdır.

       Evet       Hayır

       Evet       Hayır

       Evet       Hayır

Vize işlemlerinizin Almanya’dan hemen başlatılması için (Adınıza düzenlenmiş "Davetiye Mektubu'nun; Neden Almanya'da Kursa gitmek istediğinizi içeren Motivasyon Yazısı'nın" yazılması, ilgili kurumlara verilmesi ve diğer zorunlu resmi işlemler) Kayıt İşleminizi gerçekleştirdikten sonra, verilmiş olan banka hesap numarasına lütfen 150 Avro ön ödemeyi yapınız. Bu tutar, tarafınıza herhangi bir nedenle vize verilmemesi durumunda iade edilemez.

Vize işlemlerinin iki aşaması vardır. Birinci aşama ALMANYA aşaması (İlgili dil okulundan alınacak davetiye mektubu vs.) İkinci aşama ise TÜRKİYE aşamasıdır (İlgili ülkelerin konsolosluklarında vizenizin alınması veya reddedilmesi durumunda uzmanlarımızca yazılacak itiraz yazıları vs.) Bu nedenlerle vize hizmeti almak veya almamak ile ilgili kutucuğu doldurmayı lütfen unutmayınız.


Ek Hizmetler

(Üniversiteye kabul edilip edilmeyeceğiniz veya hangi aşamalardan geçmek istediğiniz önceki eğitiminize, notlarınıza ve puanlarınıza bağlıdır. Durumunuzu başvuru öncesi ön incelemeye tabi tutar ve işlemlerinizi ona göre başlatır, sürdürür ve sonuçlandırırız.)
Evet       Hayır
(Ev sahipleri 600 EURO kadar depozito talep edebiliyor.)
Evet       Hayır


Evet       Hayır


Evet       Hayır


Evet       Hayır


5 + 1