DİL OKULLARI

DİL OKULLARI
img

 

Almanya’da bir dil okulu giderek, dil eğitimi almak isteyen kişilerin yanı sıra; Almanya’da üniversite öğrenimi görmek isteyen öğrenci adaylarını, üniversite öğrenimi görebilmeleri için zorunlu olan Almanca yeterlilik sınavına hazırlayan nitelikli dil okullarına gitmeleri konusunda da danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Öğrenci adayları, Almanca bildiklerine ilişkin geçerli belge, sertifika vs. sunabildiklerinde, dil bildiklerini kanıtlayabildiklerinde herhangi sorun yaşamazlar. Başvurularına bu belgeyi (TestDaf sınav sonucu) eklediklerinde, Alman üniversiteleri başvuruları “koşullu/şartlı kabul” edebilirler. Koşullu veya şartlı kabul, dil bildiklerini belgeleyebilme koşuluna bağlıdır. Ancak, öğrenci adayları Almanca bilmiyorlarsa, öncelikle nitelikli bir dil okuluna gidip, C1 düzeyinde Almanca öğrenmeliler ve daha sonra da TestDaf sınavına girip, söz konusu sınavda başarılı olmaları gerekmektedir. Almanya’da üniversiteler, öğrenci başvurularını kabul edip, koşul koyarlar. Bu koşul ise, üstte belirtildiği gibi, belirli süreler içinde Almanca öğrenilmesine ve öğrenilen Almancanın (TestDaf sınavına girerek başarılması gerekmektedir!) belgelenmesine bağlanmıştır.

Aday öğrenciler, Almanya’da ya üniversitenin kendi dil kursuna (Studienkolleg) ya da özel ve nitelikli dil kurslarına kayıt yaparak, TestDaf sınavına yönelik bir Almanca dil kursuna gitmek zorundalar. Aday öğrencilerin bu belge olmadan verilmez! İşte bu önemli hususta Sizleri doğrudan Almanya’dan en doğru biçimde yönlendirerek, tercih ettiğiniz kentteki nitelikli dil okullarına kaydınızı Sizlerin adına yapıyoruz. Öğrenim görmek istediğiniz kent, üniversite, bölüme kabul edilme süreçleriniz ile dil kursu kaydınızı eşzamanlı yaparak, vize alabilmenize engel olabilecek her türlü olumsuzluğu daha en baştan öngörüp, çözmüş oluyor, böylece Almanya’da dil ve üniversite öğrenimi görebilmeniz için gerekli koşulları sağlamanızı en nitelikli biçimde özendirmiş oluyoruz.

Angora Bilim Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti. olarak yurtdışında faaliyet gösteren kurslarla Türkiye Temsilciliği ve İşbirlikleri kurarak, Türkiye’den Almanya ve/veya Avrupa ile dünyanın farklı ülkelerine giderek, dil ve üniversite öğrenimi görmek isteyenlere önemli bir hizmet vererek, tüm potansiyel öğrenci adaylarımızın olanaklarını uluslararası nitelik ve prestijle çoğaltmış olmayı içtenlikle umarız.

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için lütfen ilgili formları doldurup iletiniz. Değişik ülkelerdeki kurslarımız ile ilgili tüm bilgileri Sizlere anlatmak ve bildirmek için ilgililerimiz Sizlerle en kısa zamanda iletişime geçeceklerdir.