ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

ALMANYA'DA BURS SEÇENEKLERİ
img

Almanya'da Tercih Edilebilecek Burs Seçenekleri

ALMANYA FEDERAL CUMHURİYETİ DESTEKLİ BURSLAR

Alman Hükümeti, öğrenim amaçlı Almanya’ya gelen uluslararası öğrencilere burs imkânları sunmak adına yıllık bir bütçe ayırmaktadır. Bu kapsamda Size önerebileceğimiz 2 Adet Devlet destekli burs imkanı mevcuttur.

DAAD Burs İmkanı

Alman Akademik Değisim Servisi (DAAD) Lisans, Yüksek Lisans, Doktora gibi alanlarda devlet destekli burs imkânları sunmaktadır. Aşağıdaki linkten Burs Veri tabanına ulaşarak burs seçeneklerini takip edebilirsiniz.

https://www.daad.de/deutschland/stipendium/datenbank/en/21148-scholarship-database/?status=&origin=&subjectGrps=&daad=&q=&page=1&back=1

Erasmus +

Eğer Avrupa Birliği Vatandaşı iseniz, Erasmus + bursu tam da size göre olabilir. Avrupa Finans Komisyonu tarafından desteklenen Erasmus + Avrupa’da Üniversite değişim programı dahilinde öğrenim göreceğiniz süreçte geçim masraflarınızı karşılamanıza yardım amaçlı verilir. Asıl Adını Hollandalı Filozof Desiderius Erasmus Von Rotterdam’dan alan program dahilinde öğrencilerin en çok tercih ettiği Ülkelerden biri Almanya’dır. Aşağıdaki linkten Burs Programı ile ilgili Detaylı Arama yapabilirsiniz.

http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mundus/funding/scholarships_students_academics_en.php

ÖZEL BURSLAR

Yabancı öğrencilere yönelik, devlet desteği dışında pek çok burs seçeneği vardır. Ancak bilinmelidir ki bu tip burslar genellikle akademik başarı notu yüksek öğrencilere verilir.

Heinrich Böll Derneği Bursu

Öğrenciler Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerinde Almanya’da öğrenim görmeleri durumunda Heinrich Böll Derneği’nden burs talep edebilmektedirler. Yılda 2 başvuru alan bu kuruluşa için aşağıdaki linkten direkt başvuru yapabilirsiniz.

http://www.boell.de/en/foundation/application

Almanya Bursu (Deutschland Stipendium)

Akademik alanda başarılı uluslararası öğrenciler bu program sayesinde aylık 300 Euro’ya kadar burs almaya hak kazanabilirler. Özel dernek ve devlet ortak destekli bu burs seçeneğinde Akademik başarılı öğrenciler tercih edilmektedirler.

http://www.deutschlandstipendium.de/de/2319.php

Kurt Hansen Fen Bursu

Fen Bilgileri alanında eğitimci olmayı hedefleyen uluslararası öğrenciler Bayer Firması tarafından desteklenen bu burs için başvuru yapabilirler.

http://www.bayer-foundations.com/en/kurt-hansen-scholarships.aspx

Üniversite Bursları

Büyük Üniversiteler başarılı öğrencileri desteklemek adına Burs İmkanı vermektedirler. Bunlardan Bir kaçı Aşağıda sıralanmıştır.

RWTH Aachen Üniversitesi Bursu

Aşağıdaki linkten bu üniversitedeki burs imkânları dahilinde arama yapabilirsiniz.

http://www.rwth-aachen.de/go/id/dyiv/lidx/1

Freiburg Üniversite Bursu

Araştırma alanlarında burs imkanı veren Freiburg Üniversitesi burs seçeneklerini genellikle yaz döneminde aşağıdaki linkten duyurur.

http://www.frias.uni-freiburg.de/en/routes-to-frias/cofund

Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.