ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ
img

1) Almanya’da yüksek lisans programlarına lisans öğrenimi bittikten sonra başvurulur.

2) Almanya’da yüksek lisans öğrenimi 3 ve ya 4 yarıyıl sürmekte olup, bölümden bölüme ve üniversitelere göre değişmektedir.

3) Almanya’da yüksek lisans öğrenimi görmek isteyen öğrencilerin lisans not ortalamaları Alman puan sistemine göre 2,5 olmalıdır, bu da Türk puan sisteminde yaklaşık 3 ve üzeri bir lisans ortalamasına karşılık gelmektedir.

4) Lisans ortalamanızın dışında, yüksek lisans programlarına başvurularda staj veya dil sertifikalarınızın olması, Sizleri oldukça avantajlı duruma getirir.

5) Almanya’da yüksek lisans öğrenimi ücretsizdir.

6) Almanya’da yüksek lisans öğreniminiz sırasında Sizlere belirli sürelerle sınırlı olmak üzere, çalışma izin de verilir. Böylece kendi öğreniminizi kendiniz çalışarak da finanse edebilirsiniz.

7) Almanya’da bir üniversite ve bölüme yüksek lisans öğrencisi olarak yerleşmek için, Türkiye’deki lisans diplomanız notunuz/ortalamanıza da bakılır. Türkiye’den edindiğiniz diplomanın Almanya’da denk olarak tanınması/sayılması gerekir. Bu aşamada Almanya’da ek dersler almanız istenebilir. Diplomalarınızın bire bir tanınması ve denk sayılması için bizler Almanya’dan en nitelikli ve ilgili resmi kurumlarla bire bir görüşerek, amaca uygun danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Konuyla ilgili lütfen bizimle iletişime geçiniz.

8) Dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında 8 Alman üniversitesi yer almaktadır.

9) Almanya’dan yürüttüğümüz çok yönlü ve nitelikli danışmanlık hizmetlerimiz sayesinde Sizler de Alman üniversitelerinin birinde yüksek lisans öğrenimi görebilirsiniz.

10) Bugüne kadar neredeyse tüm Alman üniversitelerine yüksek lisans öğrencisi yerleştirerek, en uygun fiyat garantisi ile hizmet vermenin haklı gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

11) Almanya’da yüksek lisans öğrenimiyle ilgili ayrıntılı ve ÜCRETSİZ bilgi edinmek için bizlerle iletişime geçmeyi lütfen ertelemeyiniz.