ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

LİSANS EĞİTİMİ
img

1) Almanya’da hangi bölümü ve hangi üniversitede öğrenim görmek istiyorsunuz? Karar vermelisiniz.

2) Almanya’da eğitim-öğretim dili Almancadır, ancak bazı bölümlerde İngilizce öğrenim olanağı da sunulmaktadır.

3) Almanya’da üniversite lisans öğrenimi ücretsizdir. Yaşam ve barınma giderleri içinse çeşitli burs olanakları da vardır. Yabancı öğrenciler, resmi kurumlar tarafından belirlenen aylık temel giderler baz alınarak hesaplanan bir toplu miktarı bloke hesap açtırarak belirlenen bir resmi hesaba yıllık olarak yatırmalıdırlar. Konuyla ilgili olarak web sayfamızın “Bloke Hesap Açma” ile ilgili bölümünü lütfen titizlikle inceleyiniz. Söz konusu bloke hesabın Almanya’da açılması için bizler Sizlere Almanya’dan her türlü danışmanlık hizmetini vermekteyiz.

4) Almanya’da lisan öğreniminiz sırasında Sizlere belirli sürelerle sınırlı olmak üzere çalışma izin de verilir. Böylece kendi öğreniminizi kendiniz çalışarak da finanse edebilirsiniz.

5) Almanya’da Üniversite öğrenimi görmek isteyen yabancı öğrenciler “TestDaf” adlı Almanca yeterlilik sınavında başarılı olmalıdır. Bu sınava hazırlık için öğrencilerimizi bu sınava hazırlayan kurslara yönlendiriyoruz. Ayrıntılı bilgi için lütfen bizlerle iletişime geçiniz.

6) Almanya’da öğrenim görmek isteyenler, dilediği sayıda dilediği kadar üniversiteye başvurabilirler.

7) Alman üniversitelerinin öğrenci kabul koşulları birbirlerinden farklıdır, bu nedenle her talep edilen üniversiteye ayrı ayrı başvuru yapılmalıdır.

8) Almanya’da aynı üniversitenin farklı bölümlerine de başvuru yapılabilir.

9) Burada ölçüt şudur: Almanya’da öğrenim görmek istediğiniz bölümün aynısına veya benzerine Türkiye’de 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin ilgili bölümlerine daha önce yerleşmiş olmanız ve bunu belgelemeniz gerekir.

10) Almanya’da bir üniversite ve bölüme lisans öğrencisi olarak yerleşmek için, Türkiye’deki lise diplomanız notunuz/ortalamanız ile ÖSYM’den aldığınız puana da bakılarak, nihai değerlendirme yapılır.

11) Dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında 8 Alman üniversitesi yer almaktadır.

12) Almanya’dan yürüttüğümüz çok yönlü ve nitelikli danışmanlık hizmetlerimiz sayesinde Sizler de Alman üniversitelerinin birinde öğrenim görebilirsiniz.

13) Bugüne kadar neredeyse tüm Alman üniversitelerine öğrenci yerleştirerek, en uygun fiyat garantisi ile hizmet vermenin haklı gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

14) Almanya’da üniversite lisans öğrenimiyle ilgili ayrıntılı ve ÜCRETSİZ bilgi edinmek için bizlerle iletişime geçmeyi lütfen ertelemeyiniz.